Mednarodni dan strpnosti – dan za strpnost in prijateljstvo: past upravičene nestrpnosti

( Izobraževalni center Eksena)

14.11. smo sodelovali v projektu izobraževalnega centra Eksena. Ta dan smo namenili pogovoru o strpnosti, drugačnosti, prijateljstvu. Ob slikah pravljice Vila Eksena, Dinozaver Tiko in veliki zob ( Ajda Bezenšek Špetič, Miran in Ksenija Pečnik) smo spoznali zgodbo dinozavra Tika. Ugotovili  smo, da smo različni med seboj in takšni se moramo sprejemati in se imeti radi, prav tako moramo biti spoštljivi do drugih.

Nadaljevali smo z likovnim ustvarjanjem o zaključku pravljice, ko so vsi postali prijatelji. Vsak otrok je predstavil zgodbo svoje risbice, preden smo naredili razstavo na hodniku našega vrtca. Ena risbica je še posebej izstopala v ustvarjalnosti otroka, zato smo jo poslali na razstavo v Izobraževalni center Eksena.

Zapisala: Irena Pintarič