V mesecu maju 2023, smo v našem vrtcu organizirali naravoslovni dan/dan eksperimentov. Pri tem smo sodelovali z OŠ DR. Jožeta Toporišiča Dobova in Gimnazijo Brežice.

Učenci iz OŠ so nam na treh postajah prikazali dva različna vulkana in bojazljivi poper. Dijaki gimnazije, pa na štirih postajah naslednje eksperimente: kam izgine tekočina, ki je dokaz ogljikovega dioksida, naredili smo zobno pasto za slone in opravili dokaz kisika z balonom, ki ne leti ter pripravljali indikatorje. (Otroci pripravljajo kisle in bazične raztopine, nato v njih dodajo agarje z indikatorji, ki se obarvajo.)

Vrtčevski otroci so z navdušenjem opazovali, sodelovali in spraševali učence in dijake, ti pa so jim potrpežljivo odgovarjali in razlagali.

Želeli bi si, da bi vedno zanimivi in poučni eksperimenti postali vsakoletno tradicionalno srečanje.

Povezava do objavljenega prispevka