Tema letošnjega Tedna otroka je bila ZAKAJI IN ZATOJI RADOVEDNOSTI. S tem namenom smo otrokom pripravili pestre aktivnosti, takšne, ki niso ravno vsakdanje, predvsem pa takšne, ki so pri otrocih spodbujale radovednost, iznajdljivost, ustvarjalnost in domišljijo. Aktivnosti smo organizirali po dnevih, in sicer smo v ponedeljek ustvarjali iz kartonskih škatel, tulcev in časopisnega papirja, v torek smo pripravili športne dejavnosti, sreda je bila dan za glasbeno ustvarjanje. Igrali smo na male instrumente, preizkušali njihove zvoke, glasno pa smo bobnali z igranjem na vedra in ustvarjali ritmične slike. Četrtek je bil dan za raziskovanje enciklopedij, kjer se skriva zakladnica znanja o vremenskih pojavih, vulkanih, dinozavrih, človeškem telesu, letnih časih, živalih in še mnogo drugega. Teden otroka pa smo zaključili v prazničnem vzdušju, saj smo si pričarali čarobnost novoletnih praznikov, zaplesali ob novoletnih melodijah, otroci pa so pričakovali tudi tistega moža, ki prihaja v prazničnih dneh a ga žal nismo dočakali. Zanimivo pa je bilo opazovati otroke, prisluhniti njihovim pogovorom, ko so povezovali dogodke s situacijami iz življenja, pravljicami, radovedno spraševali in tudi poiskali odgovore na marsikatero uganko, ki se jim je porodila.

Pripravila: Jožica Ogorevc